Co to jest upadłość konsumencka i jak ją ogłosić?

Z pętli długów, w które wpadamy jest nam bardzo trudno wyjść, zwłaszcza w sytuacji, w której tracimy nasze jedyne źródło dochodu. W takiej sytuacji najlepiej jest sporządzić odpowiedni wniosek do sądu, ażeby część lub całość długu umorzyć. Osoby niewtajemniczone często zastanawiają się nad tym, co to jest upadłość konsumencka. Jest to nic innego jak postępowanie sądowe, które prowadzone jest dla osób fizycznych nieprowadzących własnej firmy. Niewypłacalność oznacza to, że dłużnik nie ma możliwości, aby regularnie płacić swoje zobowiązania pieniężne.

Jak ogłosić upadłość konsumencką?

upadłość konsumencka a temidaNiestety, ale w dzisiejszych czasach wiele osób wpada w pętle zadłużenia i nie ma możliwości, aby szybko wyjść z zobowiązań finansowych. Dodatkowo dłużnicy bardzo często nękani są telefonicznie i w domu przez windykatorów, a także komorników.

W takiej sytuacji dłużnikowi nie pozostaje nic innego, jak ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Żeby jednak wszystko zostało przeprowadzone zgodnie z prawem, najlepiej jest skorzystać z pomocy doświadczonych Radców Prawnych. Specjaliści od oddłużania pomagają wyjść z długów i zacząć żyć na nowo.

Ogłoszenie upadłości konsumenckiej

Dłużnicy bardzo często decydują się na ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Jest to działanie, które powoduje, że dłużnik traci prawo do zarządzania i rozporządzania swoim majątkiem. Cały majątek po ogłoszeniu upadłości będzie przeznaczony do tego, aby płacić długi i wszystkie koszty związane z postępowaniem upadłościowym.

Dłużnik musi wskazać cały swój majątek, a także niezbędne dokumenty. Odpowiedni wniosek pomoże przygotować specjalista do takich spraw. Doświadczony adwokat doskonale będzie wiedział, jakie przygotować dokumenty, aby jak najszybciej oddłużyć klienta.