Docieplanie budynków pianką poliuretnową

Inwestorzy coraz chętniej decydują się na ocieplanie pianką poliuretanową, mimo iż jej cena jest większa niż wełny mineralnej czy też styropianu. Pianka pur jest najlepszym materiałem izolacyjnym, który przy dłuższej perspektywie pozwala zaoszczędzić nawet 50% kosztów wieloletniego ogrzewania budynku.

dom ocieplony pianką poliuretanowąNaturalne właściwości pianki pozwalają na idealne przywieranie do powierzchni i wypełnienie wszystkich znajdujących się drobnych szczelin w budynku. Raz wykonana izolacja natryskowa daje gwarancję 100% szczelności i trwałości na wiele lat.

Ocieplanie pianką poliuretanową staje się coraz bardziej popularne i doceniane wśród właścicieli nieruchomości. Bardzo dobre właściwości hydroizolacyjne pozwalają znacznie lepiej wypełnić konstrukcję budynku niż styropianem czy wełną.

Ocieplanie pianką poliuretanową – Pur fachowo nazywa się izolacją natryskową. Żeby wykonać taką izolację, należy przede wszystkim posiadać odpowiedni sprzęt.

Klienci często decydują się na takie rozwiązanie, ponieważ proces nakładania pianki na powierzchnię jest bardzo krótki. Dodatkowo pianka poliuretanowa szybko przywiera do powierzchni, jest w stanie dopasować się do każdego, nawet nierównego podłoża.

Już po kilku sekundach objętość pianki wzrasta i w ten sposób wypełnia wszystkie szczeliny, które zostają na stałe utwardzone. Powstaje jednolita powłoka będąca świetną izolacją. Pozwala to zaoszczędzić na ogrzewaniu i przyczynia się do ochrony przed zawilgoceniem. Co ciekawe, zapianowaną powierzchnię łatwo dopasować do dowolnego kształtu za pomocą zwykłego noża.

Na co dzień wykonujemy ocieplenia na poddaszach, ścianach, fundamentach i wewnątrz budynków. Na zewnątrz izolację natryskową dodatkowo pokrywa się farbą lub lakierem, aby zabezpieczyć przed promieniowaniem UV i nadać estetyczny wygląd.