Jak prawidłowo dopasować drzwi wewnętrzne?

drzwi wewnętrzne białystok

Wewnętrzne drzwi do naszego mieszkania możemy od ręki zakupić tylko i wyłącznie w marketach budowlanych. Na produkty wybrane z katalogu trzeba najczęściej czekać kilka dni, a nawet kilka tygodni. Warto dokładnie wiedzieć które drzwi wybrać, a także gdzie je kupić oraz kogo zatrudnić do fachowego montażu.

Kto pomoże wybrać odpowiednie drzwi?

drzwi wewnętrzne pasujące do okienKiedy nie mamy jeszcze doświadczenia z wybieraniem odpowiednich drzwi wewnętrznych, to warto postawić na pomoc profesjonalnego przedstawiciela. Fachowiec przyjedzie do naszego domu i dokona odpowiednich pomiarów, aby mieć pewność, że do każdego pokoju będziemy mieli idealnie dopasowane drzwi.

Zawsze należy zdecydować się na zakup drzwi z autoryzowanym montażem, ponieważ będziemy wtedy mogli liczyć na kompleksowe usługi, a także wieloletnią gwarancję. Dopiero na sam koniec warto dopasować drzwi do:

  • koloru ścian,
  • koloru okien,
  • podłogi,
  • konkretnego pomieszczenia.

Czy należy kupić drzwi z wentylacją?

Oprócz drzwi zakupionych do sypialni czy pokoju dzieci, również musimy pamiętać o takich, które będą wymagały regularne i wentylacji. Będą to przede wszystkim drzwi zakupione do łazienki i toalety, a także do kuchni oraz pralni.

Najpopularniejsze w obecnych czasach są drzwi wewnętrzne z ościeżnicą bezprzylgową. Będą one posiadały ukryte zawiasy, dzięki czemu wyglądają znacznie bardziej estetycznie.

Jakie powinno być wykończenie drzwi wewnętrznych?

Zewnętrzna część skrzydła drzwi powinna zostać wykończona płytami pilśniowymi MDF. Jest to najczęściej wybierane rozwiązanie, ponieważ warstwa wykończeniowa może również posiadać różnego rodzaju tłoczone wzory.

Dodatkowo takie płyty lakierowane są i malowane albo powlekane naturalnymi okleinami drewnopodobnymi. Najbardziej odporną na okleinę jest CPL, a najbardziej podatny na uszkodzenia i wilgoć dekor.

W droższych rozwiązaniach stosuje się lakier odporny na ścieranie, a także wypełnienie ze szkła. W niektórych sytuacjach można również, zamiast szkła w drzwiach wybrać lustro.