Projekty domów jednorodzinnych a nadzory inwestorskie

Po wyborze odpowiedniej działki należy dokładnie zastanowić się nad projektem domu jednorodzinnego. W przypadku każdej posesji należy przede wszystkim określić odpowiednie parametry budynku, ale także rozplanować wszystkie pomieszczenia.

budowa i nadzorca projektuInwestorzy bardzo często zastanawiają się nad tym, czy wybrać projekt gotowy z katalogu, czy też zdecydować się na własne rozwiązanie. Od 2014 roku nie trzeba posiadać jakichkolwiek zezwoleń na budowę domu jednorodzinnego, ale należy trzymać się z góry określonych zasad.

Inwestorzy bardzo często zastanawiają się nad tym, komu powierzyć odpowiedzialność i nadzór nad prowadzoną budową. Każda osoba, która chce prowadzić nadzory inwestorskie, powinna posiadać odpowiednie uprawnienia budowlane i mieć niezbędną wiedzę na temat konkretnego prawa budowlanego.

Nadzoru nie może również pełnić osoba, która jest kierownikiem budowy. Głównym zadaniem inspektora jest wykonanie usługi i wszystkich niezbędnych rzeczy, aby prawidłowo przeprowadzić czynności kontrolne.